Τρίτη, 07 Μαϊος 2024 17:51

Νέα μεγάλη διάκριση του Αθλητικού Συλλόγου Τζούντο Καλαμάτας - 5ος στην Ελλάδα

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΤΟ “NE WAZA” ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ

Και σε μια ακόμη σημαντική διοργάνωση, στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Τζούντο “NE WAZA”, που πραγματοποιήθηκε στα Σπάτα πριν από το Πάσχα, ο Αθλητικός Σύλλογος Τζούντο Καλαμάτας πέτυχε σημαντική διάκριση και συγκεκριμένα κατέκτησαν αθλητές του τρία χρυσά μετάλλια, δύο αργυρά και ένα χάλκινο, ενώ ο Σύλλογος κατέκτησε την 5η θέση ανάμεσα σε 32 συλλόγους από όλη την Ελλάδα!...

Στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα έλαβαν μέρος συνολικά 270 αθλητές και αθλήτριες, ενώ ο “A.C. Jundo Kalamata” συμμετείχε με εφτά αθλητές, που όλοι πέρασαν στους τελικούς.